Je balená voda zdravá?

Je balená voda zdravá?

Je balená voda zdravá? Otázka, kterou si jistě klade každý z vás. S klidem však můžeme říct, že balená voda je zdravá a také chutná. Záleží však na tom, kterou se rozhodnete pít. Je obrovský rozdíl mezi dováženou balenou pramenitou vodou a obyčejnou balenou vodou, na kterou narazíte v obchodě.

Pramenitá vodaBarel 18,9l

Pramenitá voda je doslova zázrakem přírody. Má nefalšovaný přírodní původ, křišťálovou čistotu, jedinečnou chuť a co je nejdůležitější, vyváženou minerální hodnotu pro organismus. Co to vlastně znamená? Jde o ideální poměr minerálů, které lidský organismus potřebuje ke správné funkci. Mezi tyto látky patří vápník, hořčík nebo fluoridy. Zejména první dvě pak mají na člověka úžasný vliv.

Hořčík

Významná látka přímo ovlivňující činnost srdce a krevního oběhu. Na druhou stranu však pozitivně působí i na zdraví psychické. Hořčík totiž pomáhá při výkyvech nálad, celkové podrážděnosti, nespavosti, únavě, bolestech hlavy a problémech zažívacího traktu. Díky pití pramenité vody se zkrátka budete cítit skvěle po všech stránkách. Mimochodem, doporučná denní dávka pro dospělého člověka je 300mg.

Vápník

Důležitá látka pro zuby a kosti. Jelikož jde o látku v lidském těle se nejhojněji vyskytující, najdeme ji samozřejmě v krevním oběhu. Dále pozitivně působí na činnosti srdce, svalů a nervového systému.

Způsob zpracování

Pro pramenitou vodu je klíčový také způsob čerpání a distribuce. V tom právě tkví jeden z největších rozdílů od klasické balené vody. A v tom se pozná i kvalita dodavatele.

To nejhorší, co se balené vodě obecně může přihodit, jsou dlouhé prostoje ve skladech a regálech. Extrémem je pak stání na přímém slunci. To se ale u kvalitního dodavatele pramenité vody stát nemůže. Ideálním stavem je její dodání k zákazníkům do sedmi dnů po stočení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *